Nuoret ja Naiset JM-SM 2016 Oulainen

Aikataulut


AIKATAULU (OHJEELLINEN)

 

Lauantai 13.8.2016

 

7.00 varikkoportti aukeaa

7.00 ilmoittautuminen alkaa

7.30 katsastus alkaa

9.15 ilmoittautuminen päättyy

9.30 katsastus päättyy

9.45 tuomariston ensimmäinen kokous

10.30 ohjaajakokous

10.40 lähtötavan näyttö

10.45 Maamme-laulu ja radan avaus

         Laulaja: Veijo Alavaikko

11.00 kilpailu alkaa

  • naiset, nuoret ja seniorit limittäin

12.15 tauko 45 min

13.00 kilpailu jatkuu

15.45 kilpailu päättyy

16.30 senioreiden palkintojen jako ja ostotarjousten purku

         Sunnuntaina jatkavien kilpa-autojen Park Ferme avautuu päivän viimeisen lähdön tultua maaliin

20.00 pudonneet autot poistettava varikolta

21.00 Park Ferme ja varikonportit sulkeutuvat

 

 

Sunnuntai 14.8.2016

 

7.00 varikkoportti aukeaa

7.30-9.15 kilpailutoimisto avataan ja kilpailijoiden läsnäolon toteaminen

7.30 katsastus alkaa

9.00 katsastus päättyy

9.15 tuomariston kokous

9.50 radan avaus

10.00 kilpailu alkaa

  • naiset ja nuoret limittäin

11.15 tauko 45 min

12.00 kilpailu jatkuu

14.00 tauko 30 min

14.30 kilpailu jatkuu, nuorten ja naisten finaalit

15.15 kilpailu päättyy

16.30 palkintojen jako ja ostotarjousten purku